Sretan Božić

Kreirano: Nedjelja, 26 Prosinac 2010 Napisao/la Josip Anušić

One, prve, božićne noći Marija i Josip bili su u svemu zabrinuti: što, kako i gdje. Ali Bog je providio skrovito mjesto, štalicu, za Mariju. Sve je dobro prošlo i oni su na kraju gledajući u to djetešce, čudesno začeto, a tek pristiglo na svijet, osjetili mir u duši.

Mir od strke i žurbe, danas poznato kao stres.

Sretni su bili jer je s Djetetom, kao i s Majkom sve bilo savršeno.

Ljubav zajedništva i prihvaćanja grijala je njihove grudi.

I još bi mogli naći mnogo razloga, ali jedno je sigurno: kako one noći tako i svih ovih 2010 noći, isto i mi osjećamo.

A Bog bi htio da takav svaki dan bude. Ispunjen istim tim oduševljenjem i raspoloženjem, zato jer je Isus došao u naš svijet.

Mira, sreće i ljubavi želim nam svima i da Isus ostane u našem svijetu. Nisam zdravlje zaboravio.

Tko goji nemir, u sebi i oko sebe, bolestan je.

Tko gleda samo nesreću u svemu oko sebe i svome životu i samo sluša što se lošega nekome drugome dogodilo, i to je bolest.

Tko ljubavi ima, pa i "za svoje neprijatelje", taj je savršeno zdrav. Ali ako svednevice sebi stvara neprijatelje i u svima vidi suparnike, taj je zavidnik, bolestan.

Birajmo i gradimo zdrave odnose, tada će ovaj svijet postati lijepo mjesto za živjeti.

Božić= mali Bog, neka nam svima udijeli snage na tom putu.

Fotografije s ovogodišnje polnoćke iz župne crkve Barlovci. Fotografije načinila Josipa Savić.

Hitovi: 15653