Ljubav majke

Kreirano: Nedjelja, 19 Studeni 2006 Napisao/la Josip Anušić

Ana Topi?Edita i Robert dobili su svoje tre?e djete. Radujem se zajedno s roditeljima na novom ?lanu obitelji. Želim svako dobro i obilje Božjeg blagoslova maloj klincezi, njenim roditeljima i bratu i sestri. U zadnje vrijeme na ovim stranicama bilo je mnogo upita: "kad ?e roditi Edita", "jeli rodila Edita"? Edita bi nas, da je o nekome drugome rije?, sigurno po?astila nekim pisanim radom. Evo, i ja ?u nju (kad iza?e iz bolnice neka ?ita) a i sve vas podsjetiti ne jednu prastaru pri?u naših starih o maj?inskoj ljubavi. Pri?a je možda malo brutalna, ali efektna i oduševljava. Skoro sam je pri?ao u?enicima kojima predajem i pozorno sam pratio reakcije. Bili su zadivljeni i ostali bez daha, a vrlo jednostavno su odgonetnuli osnovnu poruku. Tad sam odlu?io da tu pri?u, koju mi je pokojna mater pri?ala, i ovdje prepri?am.
Ovom prilikom pozivam i vas, ako imate takvih "bisera" naših starih, da ih pošaljete ovdje na objavu, bez obzira na temu. U vrijeme kad nije bilo redovito školovanje ovakve pri?e su služile za prenošenje neke odgojne poruke, koliko god bile nesavršene i fantazijske, poslužile su. Pišite i vi pri?e svojih majki i o?eva. Hvala unaprijed. Pri?a je u nastavku, pod opširnije.

Bili su jedom cura i de?ko, par pred vjen?anje. Me?utim, curi se nije nikako svi?ala momkova mater i u svojoj pokvarenosti poigrala se sa svojim momkom i dala mu jedan stravi?an uvjet: ako želi da i dalje budu skupa, momak je morao ubiti svoju mater i njeno srce donijeti na nožu pred noge cure.
Momak, zalu?en i o?aran svojom curom, pristane na taj ultimatum.
I u?ini on tako.
Ubije svoju majku i njeno srce nabode na nož i silno uzbu?en trkom ga ponese pred noge svoje, nazovi, cure.
I tad, gle ?uda, s noža progovori srce majke:
"Sine moj, polakše idi da se ne bi spotaknuo i ne daj Bože nabio na ovaj nož".

Pouku znate, a u komntarima mi molim vas nemojte prodikati o brutalnosti ove pri?e. Ona je i onako bajka, pri?ana sa svrhom.

Hitova: 20403

OVDJE SU:

Imamo 85 gostiju i nema članova online