Najpoznatije blizanke

Kreirano: Ponedjeljak, 08 Siječanj 2007 Napisao/la Josip Anušić
MarusickeOvih dana u hrvatskim medijima dostojno je popra?en nesvakidašnji doga?aj, 52-godišnja žena postala je majkom blizanki, prvorotkinjom, koji je ?ak od dijela medija proglašen uistinu rijetkom pojavom i medicinskim ?udom. Taj radosni doga?aj, koji je privukao pozornost i televizije i novina, izvor je dugoo?ekivane i velike sre?e za obitelj Maruši? iz Rijeke. Nama na ovim stranicama je zanimljiv iz razloga što su roditelji iz Banje Luke, a u Rijeci su se našli kao posljedica ratne migracije.
Majka Mira je rodom iz Kuljana, djevoja?kog prezimena Mrši?, od pokojnih oca Mate i majke Mande.
Sretnim roditeljima i njihovim bebama želimo svako dobro: zdravlje, sre?u i blagostanje. Bog ih blagoslovio.
U nastavku imate cijeli ?lanak objavljen u Ve?ernjem listu.

Dan prije blagdana Sveta tri kralja, koji slavimo kao prisje?anje na ?udesnu objavu Isusova ro?enja trima mudracima: Gašparu, Melkioru i Baltazaru, i u rije?koj obitelji Maruši? (prezime nismo dobili u rodilištu, op.a.) dogodilo se ?udo nakon prirodnog za?e?a i normalne trudno?e, svoju prvu djecu na svijet donijela je 52-godišnja g?a Maruši?.
Glasne bebe Prekrasne djevoj?ice ro?ene su carskim rezom, što je uobi?ajeno kad je rije? o višestrukoj trudno?i, dobro su, normalno se hrane i vrlo su glasne.

Ponosno su nam ih pokazale medicinske sestre u rije?kom rodilištu i dežurni lije?nik, dr. sc. Robert Krajina, pro?elnik Odjela za intenzivno lije?enje u Klinici za ginekologiju i porodništvo rije?koga KBC-a. Djevoj?icama sigurno ne treba intenzivno lije?enje i za sedam dana, kad lije?nici majci izvade konce, s njom odlaze ku?i.

Ne bih mogao tvrditi da je gospo?a najstarija rodilja koja je za?ela prirodnim putem i koja je rodila u rije?kom rodilištu. Tu sam deset godina i u tom razdoblju ona jest najstarija, posebno najstarija prvorotkinja. Obi?no se trudno?e u kasnijoj dobi doga?aju ženama koje se lije?e od neplodnosti, kad su i ?eš?e višestruke trudno?e, ali to je bilo prirodno za?e?e, normalna trudno?a i obje su djevoj?ice ro?ene normalne težine i duljine. Najprije je zaplakala djevoj?ica teška 3,120 kilograma i duga 51 centimetar, a minutu poslije na svijet je stigla mla?a sestrica, teška 2,720 kilograma i duga 49 centimetara.

To se rijetko doga?a, ali i nekada, kad nije bilo spre?avanja trudno?e, ve? je žena ra?ala onoliko djece koliko Bog dade, bilo je žena koje su ra?ale u kasnijoj dobi kazao nam je dr. sc. Krajina.

"Poplava" blizanaca Sretna majka nije željela dati izjavu, pa smo ostali ispred zatvorenih vrata sobe u kojoj leži. Poru?ila nam je po sestri da ?e se starija djevoj?ica zvati Vedrana, a ?uli smo neslužbeno da ?e mla?a vjerojatno biti Stela.

A zanimljivosti su doista obilježile kraj prošle i po?etak ove godine u rije?kom rodilištu. Prisjetimo se, obitelj Dobrin?i? iz Vrbnika dobila je uo?i Boži?a tri sina: Ivana, Mavra i Andriju, a dan-dva poslije, u razmaku od samo nekoliko sati, ro?ena su dva para blizanki.

Hitova: 18593

OVDJE SU:

Imamo jedan gost i nema članova online