Blagoslov polja u Kuljanima

Kreirano: Nedjelja, 20 Svibanj 2007 Napisao/la Josip Anušić

Kuljani, 20. svibnja 2007. - Pod granama starih hrastova, pred kapelicom sv. Ilije, okupilo se 20-tak vjernika na blagoslov polja za ovo naselje Barlovačke župe. Uglavnom su to bili vjernici koji se redovito okupljaju na nedjeljnim misnim slavljima u župnoj crkvi. Od posjetitelja sa strane, iseljenih bivših župljana, samo jedan par pristigao autom. Ova misa, kao i sve mise blagoslova polja, župnik prikazuje za sve pokojne i žive iz mjesta u kojem je blagoslov polja. Tako i ova misa osim blagoslova polja, prikazana je i za pokojne i žive iz Kuljana.

Za ovogodišnji blagoslov polja kapelica je napokon zatvorena. Dobila je svoja vrata, popravljena i restaurirana. Svi znamo da je kapelica bila oštećena i devastirana, da je u nju zalazila stoka, za krovište se može reći da je bilo dotrajalo. Napokon, sad se može reći da je kapelica funkcionalna. Prvo je dvorište očišćeno i ograđeno, zatim prošle godine krov popravljen i nadograđen. Kod prošlogodišnje proslave Iline u razgovoru Kuljančana sa župnikom fra Dujom oko daljnjih radova na kapelici, Anto (pok. Jure) Anušić preuzeo je na sebe obavezu da do blagoslova polja napravi vrata. To je i učinjeno na vrijeme, a Fra Dujo se najsrdačnije zahvalio donatoru, ujedno, i izvođaču radova i dodao da je ovo najljepša kapelica u župi, ne toliko zbog samog objekta, već zbog ambijenta između starih,ogromnih hrastova koji su, na svu sreću, ostali čitavi.. Ovom zgodom su najavljeni daljnji radovi na kapelici, a kao prioritet je uređenje vanjske fasade do čega bi moglo doći već za ovogodišnju proslavu sv. Ilije.

Hitova: 16921

OVDJE SU:

Imamo 73 gosta i nema članova online