Novi magistar iz naše župe

Kreirano: Ponedjeljak, 18 Lipanj 2007 Napisao/la Josip Anušić

Komisija i novi magistar Mr. fra Božidar Blažević, da dobro ste pročitali: magistar. Danas je u prostorijama Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu pred povjerenstvom u sastavu: prof.dr.sc.Stjepan Baloban-predsjednik; prof.dr.sc.Ante Sikavica-mentor i član; te dr.sc. Mislav Ante Omazić - član povjerenstva, naš župljanin fra Božo obranio magistarski rad na temu: „Utjecaj ekonomskih i socijalnih čimbenika na ovisnosti o drogama".

Na samom početku predsjednik povjerenstva Stjepan Baloban pozdravio je sve nazočne uz riječi divljenja za velik broj gostiju, prijatelja i rodbine fra Bože. Mentor Ante Sikavica, profesor i predavač na Ekonomskom fakultetu sveučilišta u Zagrebu također je bio vidno zadovoljan ambijentom i organizacijom, napomenuvši da u svojih 30-tak godina rada nije bilo većeg skupa za ovaj povod. Svojim posjetom i nazočnošću izrazili su zahvalu i ponos fra Božini roditelji, braća, sestre i njihova djeca. Rodbina, susjedi, župljani (čak je i Gigo stigao iz Motika), prijatelji, kolege s magisterija, subraća fratri Provincije Bosna srebrna, direktor Caritasa HBK Ivan Milovčić, predstavnici medija, Ivan Mikulić i Ivo šeparović koji su uvijek spremni zapjevati, pa je tako bilo i ovaj put uz piće i „mezu".{mosimage}

Još malo o samom programu. On je novost na katoličkim učilištima kod nas. Njegov pun naziv je: Poslijediplomski specijalistički studij - Management neprofitnih organizacija i socijalno zagovaranje. Program se izvodi na KBF-u u Zagrebu uz tijesnu suradnju s Ekonomskim fakultetom čiji su profesori predavači, a i mentori kako vidimo. S obzirom na fra Božino bogato iskustvo i dosadašnji rad, nije iznenadila snažna motivacija za studiranje i savladavanje predviđenog programa koja je danas bila okrunjena ocjenom: odličan 5. On je prva generacija studenata, a treći po redu koji je završio ovaj studij i prvi u BiH s ovom titulom.{mosimage}

Našem župljaninu, bivšem župniku Okučana i sadašnjem župniku Motika i magistru želimo u budućim zadaćama i izazovima puno uspjeha i Božjeg blagoslova, te korist za Crkvu i narod uz primjenu stečenih znanja. Zahvaljujem fra Boži na ustupanju materijala kojim je prezentirao svoj magisterij danas. Možete ga skinuti OVDJE . Ako mognete povezati nit vodilju, vašim komentarima, bilo pozitivnim bilo negativnim ili čak dopunama, pomoći ćete autoru u daljnjim istraživanjima.

{mosimage}

Hitova: 17631

OVDJE SU:

Imamo 153 gosta i nema članova online