Umrla i pokopana Ivka Blažević

Kreirano: Ponedjeljak, 07 Travanj 2008 Napisao/la Josip Anušić

Svim bivšim susjedima i sužupljanima, poznanicima, prijateljima i rodbini obavijest da je nakon duge i teške bolesti umrla Ivka Blažević u 82. godini života. Pokojna Ivka ostala je mlada udovica za drugog svjetskog rata kad joj je muž "nestao" u vrtlogu ratnih zbivanja. čekanju da će joj se vratiti došao je kraj, molim i vjerujem da su smiraj našli u slavi svjetla lica Božjeg. Ivka je radni vijek provela kao domaćica u nekoliko župa i tako zaradila mirovinu. Napušta Bosnu tijekom zadnjih dana rata u onim zbjegovima kad i većina Banjoličana čini to isto. Međutim, Ivka se veoma brzo vraća svojoj kući, nakon 2 godine, i u župi i s ono malo vjernika koji su i danas na prostorima naše župe pokreće liturgijsko pjevanje i svi zajedno doprinose ljepšem i svečanijem euharistijskom slavlju. Vodila je malobrojni zbor sve dok je bolest nije prikovala za krevet zadnjih godina. Njena kuća je bila točno preko puta crkvenog dvorišta. Nekada je u toj kući bila trgovina, a mnogi su i poslije toga znali navratiti na bunar, na čašu vode. Pokopana je 4. travnja 2008. Neka joj Gospodin udijeli vječni mir. Svjetlost vječna neka joj svijetli.

 

{mosimage}

{mosimage}

Hitova: 14695

OVDJE SU:

Imamo 39 gostiju i nema članova online