Završen blagoslov polja u župi

Kreirano: Nedjelja, 11 Svibanj 2008 Napisao/la Josip Anušić

Kuljani, 11. svibnja 2008. - Danas je završen blagoslov polja u župi Barlovci sa zadnjim ovakvim okupljanjem u Kuljanima kod kapelice sv. Ilije. Na svetoj misi sabralo se oko 30 vjernika, Kuljančana niti desetoro, uglavnom svih onih koji redovito odlaze na nedjeljnu misu u župnu crkvu. S obzirom da je danas misa iz župne crkve prebačena u Kuljane, time i ne iznenađuje tako "velik" broj "misara". U liturgiji Crkve današnja nedjelja se obilježava kao nedjelja Duhova u kojoj se slavi spomen na silazak Duha Svetoga na apsotole i Isusovu majku Mariju. Apostolima je darovana hrabrost, spoznanje istine i spoj toga dvoga: odvažnost ne šutjeti istinu već ići "po cijelom svijetu" i ono što su vidjeli i čuli naviještati i učiniti sve ljude Isusovim učenicima. Na prve Duhove nakon Petrove odvažne propovijedi i svjedočanstva ostalih apostola koji su čudom govorili jezicima tako da su ih, od onih koji su taj dan boravili u Jeruzalemu, iz svih krajeva svijeta mogli razumjeti Gospodin je priveo Crkvi tisuće krštenika. Ovaj dan se smatra rođendanom Crkve.

{mosimage}
Slika svetog Ilije zaštitnika ove kapelice i Kuljana.

{mosimage}
Fra Dujo i prokaratori u ophodu prostora oko kapelice: oslobodi nas munje, grada i zla vremena! Sjećate se?

{mosimage}
Kapelica i prostor oko kapelice sada pristojno izgleda. Kapelica je obnovljena, vrata postavljena i postavljen je križ namjesto onog betonskog srušenog križa koji je stajao bočno od kapele.

Fotografije mobitelom uslikala i poslala Josipa pok. Jure Anušića iz Kuljana.

Hitova: 15189

OVDJE SU:

Imamo 145 gostiju i nema članova online