Prva pričest u Barlovcima

Kreirano: Nedjelja, 08 Lipanj 2008 Napisao/la Josip Anušić

Nedjelja, 7. srpnja 2008. u župnoj crkvi u Barlovcima bila je na poseban način svečana zbog dvoje malih prvopričesnika. Dječak i djevojčica u bijelom danas su po prvi puta primila Krista u svoja mala srdašca pod obje prilike, u svoj dom. Iz cijele propovijedi Fra Dujo je prvopričesnicima naglasio onaj dio iz današnjeg evanđelja koji govori o Isusovu boravku u domu i pozivu cariniku da slijedi Njega, Sina Božjega. Carinika svi poznajemo kao evanđelista Mateja. Primanjem tijela i krvi Kristove, primili su cijeloga Krista, pa neka kao Kristovi hode u život. Bog ih blagoslovio i njihove roditelje.

 

{mosimage}

Prvopričesnica je Mirjana Rivić - roditelji Miro i Demira, a prvopričesnik je Tomislav Matošević od Josip i Verica.

{mosimage}

časne sestre Majke Terezije, kako same sebe od šale zovu, "indijke" djeluju već neko vrijeme u Banjoj Luci, a na ovoj prvoj pričesti oni su gosti male prvopričesnice Mirjane i samohrane majke Rivić s kojima su u stalnom kontaktu i na pomoć u potrebama ove šesteročlane obitelji.

Hitova: 15118

OVDJE SU:

Imamo 77 gostiju i nema članova online