Susret u Davoru

Kreirano: Subota, 06 Kolovoz 2005 Napisao/la Josip Anušić

Prigodom desete obljetnice progona banjolu?kih Hrvata sa stoljetnih ognjišta i njihovog prihvata od naroda Davora, požeški biskup Antun Škvor?evi? uputio je poziv na molitveni susret u Davoru kojeg su uz biskupiju organizirali župa i op?ina Davor. Susret ?e se održati u nedjelju 4.rujna o.g. S po?etkom u

  • 10:30 okupljanjem na nasipu kod savske skele i kretanjem u procesiji na ?elu s banjolu?kim biskupom Franjom Komaricom prema župnoj crkvi gdje ?e u
  • 11:00 zapo?eti euharistijsko slavlje koje ?e predvoditi biskup doma?in, Antun Škvor?evi?.

Biskup Škvor?evi? na skup obilježavanja 10. godišnjice, poziva slijede?im rije?ima:
“Želja nam je iskazati poštovanje i ljubav prema svim stradalnicima, zajedno sa sve?enicima i vjernicima, sudionicima spomenutih doga?aja, zahvaliti Bogu što u kušnjama i progonu nisu izgubili dostojanstvo, izraziti zahvalnost vjernicima župe Davor za njihovo suosje?ajno srce kojim su ih primili, te zajedno s njima moliti za slobodu, pravdu, mir i pomirenje. Bit ?e to prigoda da se mnogi prognanici ponovno me?usobno, utješe i ohrabre za opredjeljenja dostojna Isusovih vjernika.”

Hitova: 26292

OVDJE SU:

Imamo 62 gosta i nema članova online