Dikevci: blagoslov polja i kapelice sv. Jurja u novom ruhu

Kreirano: Srijeda, 01 Svibanj 2019 Napisao/la Josip Anušić

dikevci kapelica 3(Dikevci, 27.4.2019.) - Zablistala nova kapelica sv. Jurja na Marića brdu u Dikevcima. Od kako su završeni radovi na kapelici ovo je prva misa održana za Jurjev kada je i blagoslov polja. Selo od kojih 40-tak katoličkih obitelji prije rata uspjelo se povezati i vrlo brzo prikupiti sredstva za gradnju kapelice koju je organizirao župnik fra Ivo Orlovac. Sudjelovalo se kako je tko mogao, od više stotina eura, pa do 10-tak, ali sve od srca i rezultati se vide. Još za prošli blagoslov ovdje je stajala stara kapelica, trošna i puna vlage. Za Svi Svete bila je pod krov podignuta ova nova, a evo nakon godinu dana usred groblja je pristojan objekat modernog izgleda, nešto prostraniji koji može po potrebi poslužiti i za bdjenje kod pokojnika.

Prije podne je bilo lijepo vrijeme i okupilo se dosta naroda sa strane kada osim za blagoslov polja rado pozovu svećenika kod posljednjeg počivališta, groba, da se izmoli opjelo za njihove drage pokojnike. Organizirano je postavljanje šatora i pečenje za sve pristigle da bi se nakon mise svi zajednički priključili ručku u povodu dovršetka gradnje i blagoslova polja. Poslije ručka na ovo područje sručilo se manje nevrijeme, tuča veličine lješnjaka padala je i zabijelila tlo.
Dikevčani svaka vam čast.

Da napomenem da je i kapela na Crkvenama pod krovom i čekaju se završni radovi.

Fotografije uz ovaj članak ustupile su Elizabeta Danilek i Vera Kovač. Hvala im.

dikevci kapelica 1dikevci kapelica 2dikevci kapelica 4dikevci5

dikevci6

dikevci7

dikevci8

Hitova: 12073

OVDJE SU:

Imamo jedan gost i nema članova online