Ljetni sv. Anto

Kreirano: Nedjelja, 15 Lipanj 2008 Napisao/la Marko Hrgota

Petak, 13. lipnja proslavljen je blagdan sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu. To je ujedno i patron te župe. Samom blagdanu prethodila je trodnevnica koja je bila u 18 sati. Kroz trodnevnice pola sata prije svete mise bila je prilika za sakramenat ispovijedi. Prvi dan trodnevnice imao je fra Ivo Orlovac, gvardijan u Petrićevcu, drugi dan fra Marko Hrgota, župni i samostanski vikar u Petrićevcu, i treći dan fra Vili Radman, profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu. Na sam blagdan sv. Ante Padovanskog sv. mise su bile u 7:30, 9:00, 10:30 i u 18:00 sati. Svečanu svetu misu predvodio je prof. dr. fra Vili Radman.
On je naglasio u svojoj propovijedi da mi vjernici moramo biti otvoreni djelovanju Duha Svetoga. To znači dopustiti Bogu da se nastani u nama i uzdati se na njegovim principima ljubavi i milosrđa. Rekao je također da mudrost sve donosi i tko se druži s njom postaje prijatelj Božji. Ona nam pomaže ispravno živjeti svoj život. Princip Božjeg prvenstva izvodi iz Isusovih riječi i djela. Sveci su oni kršćani koji su pronašli u svojim srcima mjesto za Boga i čovjeka. Svatko je osobno pozvan na svoj način na svetost.

Dati prvenstvo Bogu ne znači odreći se svoje volje. Predanje Bogu je čin naše volje i naše odluke. To znači poput sv. Ante Padovanskog izabrati onu životnu opciju koja nas čini ljudima. Jer, što smo više ljudi to smo više i vjernici. Naglasio je fra Vili.{mosimage}

Na svetom misnom slavlju okupilo se oko 500 vjernika. Svečana sveta misa se proslavila vani ispred temelja porušene samostanske i župne crkve. Ovih dana smo i započeli sa gradnjom nove crkve na temeljim stare crkve. Nadamo se da će ubuduće vjernici, kad se podigne nova crkva, imati pravi liturgijski prostor za molitvu i sudjelovanje na svetoj misi!{mosimage}

Hitova: 24412

OVDJE SU:

Imamo 198 gostiju i nema članova online