Godišnje okupljanje u Stranjanima

Kreirano: Četvrtak, 28 Srpanj 2005 Napisao/la Josip Anušić

KrižkrajputašuStranjanimaivoditeljakcijeMileDebeljak.Obnovljen križ - krajputaš u Stranjanima pokraj Banje Luke

TABB - Banjolu?ki biskup mons. dr. Franjo Komarica predvodio je u popodnevnim satima u subotu 23.7.2005. u selu Stranjani, filijali župe Barlovci, misno slavlje u kojem su još sudjelovali mons. dr. Anto Orlovac, generalni vikar Banjolu?ke biskupije, fra Ivo Orlovac, župnik te župe te dr. fra Velimir Blaževi?, sin toga kraja. Misno je slavlje uprili?eno o godišnjici okupljanja iseljenih i prognanih katolika iz sela Matoševci i Stranjani.

Biskup je nazo?ne vjernike ohrabrio da ne zaborave svoj zavi?aj i da, ma gdje živjeli, njeguju vrijednosti koje su ponijeli iz svog zavi?aja. Nakon mise biskup je Franjo blagoslovio obnovljeni križ-krajputaš blizu filijalne crkvice sv. Franje Asiškog u Stranjanima.

Nakon blagoslova okupljeni su vjernici pozvali biskupa Komaricu na zajedni?ko druženje, a njima se kasnije pridružio i g. dr. Ivan Tomljenovi?, dopredsjednik entiteta RS iz reda hrvatskog naroda.

Hitova: 16813

OVDJE SU:

Imamo 236 gostiju i nema članova online