Blagoslov polja u Matoševcima

Kreirano: Nedjelja, 01 Svi 2016 Napisao/la dr.sc.fra Velimir Blažević

Na 1. svibnja, kao što je uobičajeno, blagoslov polja za Matoševce održan je na Batkovića groblju. Iako je vrijeme bilo hladno i kišovito, na blagoslovu je sudjelovalo više od 40 osoba, što je bilo iznenađujuće. Jedino je moglo biti više Batkovića, a od Matoševljana najviše je bilo Majdandžića i Debeljaka. Uz mještane, većina ih je došla iz Hrvatske: Zagreba, Zadra, Čepina. Sam blagoslov je, zbog kiše, obavljen po skraćenoj verziji, tako da sve skupa nije trajalo više od jednoga sata.

Tko je želio, poslije mise je župniku fra Duji dao svoj prilog za blagoslov, a potom se pošlo na „svraćanje“, najviše kod Josipa i Mile Debeljaka, sinova Petrovih, i kod Borislava i Ljilje Blažević.

Hitova: 18212

OVDJE SU:

Imamo 136 gostiju i nema članova online