Susret u iseljeništvu

Kreirano: Utorak, 14 Veljača 2006 Napisao/la zorica

U nedjelju 12. velja?e sve?ano smo proslavili zaštitnika naše župe. Bila je to prilika za susret i upoznavanje i obnovu prekinutih prijateljstava. Pripravu za blagdan imali smo u obliku trodnevlja koje je vodio fra Jozo Cirko iz Splita. Tema njegovih propovijedi bile su: ?ovjekoljublje, domoljublje i bogoljublje bl. Alojzija Stepinca. I danasnje misno slavlje je predvodio i propovijedao fra Jozo, a glazbenu podlogu i sve?arsko ozra?je dao je sastav Dominik iz Splita. Nakon svecane svete mise proslava se nastavila u Hrvatskom kulturnom centru s ruckom i kratkim programom uz glazbu. Naime, sastav Dominik ujedno je promovirao i svoj prvi CD: "S Bogom u glavi", a fra Frane sve?ano je promovirao svoju najnoviju knjigu: "Kako biti dosljedan". Inace nas fra Frane jako dobro pozna naše trapiste iz Banjaluke što je bio povod za razgovor i evociranje lijepih uspomena iz rodnoga kraja.

{mosimage}

Kroz tri dana nasa zupna zajednica se duhovno pripremela za svecanu proslavu zastitnika nase zupe, blazenog Alojzija Stepinca. Župa je preimenovana sa An?ela ?uvara u bl. Alojzije Stepinac 1998g. kad je proglasen blazenim u Mariji Bistrici za drugog pohoda Hrvatskoj pape Ivana Pavla II. Ovaj veliki ?in za našu misiju i iseljeni?ku zajednicu izvršio je ?ikaški kardinal Francis George na misi 11. listopada 1998g.

 

Ovaj kratki tekst bi zavrsila sa stihovima iz pjesme o Stepincu koju smo pjevali na slavlju:
Alojzije blazeni, presvijetla zvijezdo Hrvatska
Ti svojih vjernih zemljaka hvale i molbe poslusaj.
Ti Krista vjeran ucenik Bozjim si putem hodao
A za svoj narod hrvatski zivot si posve predao.
Pogledaj,svece, ovdje nas
sto Tvoj sad spomen slavimo
Poslusaj sad nas skroman glas
kojim Ti smjerno vapimo.
Daj da nas minu nevolje
nesloga nek' nas ne kolje
Zdravlje isprosi zivima ,
a vjecni pokoj mtrvima.Amen.

 

{mosimage} 

Hitova: 15005

OVDJE SU:

Imamo jedan gost i nema članova online