Župnikove obavijesti

Kreirano: Utorak, 04 Travanj 2006 Napisao/la Josip Anušić

fraivo-o Ovogodišnji poljski blagoslov imat ?emo ovim redom:

   • Nedjelja, 23.04. u 10, 30   DIKEVCI
   • Nedjelja, 30.04. u 10, 30   BIJEDA
   • Isti dan u 14, 00              BATKOVI?A GROBLJE
   • Nedjelja, 07.05. u 10, 30   OJDANI?A BRDO
   • Nedjelja, 14.05. u 10, 30   STRANJANI
   • Nedjelja, 21.05. u 10, 30   KULJANI kod kapelice
   • Spasovo, 25.05. u 10, 30  CRKVENE

 

Poštovani župljani,
Prili?no je dosta vremena prošlo kako vam se nisam obra?ao. Ovaj put želim to u?initi pred našu najve?u svetkovinu, USKRS.
Trenuta?no na teritoriju naše župe žive stalno 183 katolika. Od prijeratnih oko 4000 vjernika to je vrlo malen broj. Pa ipak, unato? svemu tome , župa živi, ponešto se i uradi. Protekle godine sanirali smo vjeronau?nu salu. Nju smo preko zime koristili i kao crkvu. Ina?e, svake nedjelje i svetkovine u župi smo redovito slavili sv. Mise: u Stranjanima u 9 sati, te u župnoj crkvi u 10, 30 sati.

 

dvorana

Protekle smo godine dosta toga uradili na obnovi kapelica i ure?ivanju groblja. Isklju?ivo zahvaljuju?i obitelji BRKI? (bra?i Boži i Mariu i njihovoj majci Jozefini) koji žive u Danskoj obnovili smo kapelicu na Ojdani?a brdu. Tako?er, zahvaljuju?i obiteljima Mijatovi?, Paji? i šaki? obnovljena je, odnosno uskoro ?e biti i kapelica na Crkvenama. Djelomi?no je to groblje i ogra?eno, tako?er zahvaljuju?i Vašoj pomo?i. Prikupljeno je nešto sredstava za ogra?ivanje groblja u Dikevcima, za ure?enje groblja Gradina, a u tijeku su radovi na ogra?ivanju Batkovi?a groblja. Planiramo to groblje uskoro ograditi.

Kuljani kapela sv. Ilije Ove smo godine napravili novi krov na kapelici u Kuljanima, a prije toga popravljena je ograda oko spomenute kapele. Radove na toj kapelici trebalo bi nastaviti: izraditi vrata i prozore, ožbukati iznutra i izvana. Do sada su svoje priloge za ure?ivanje kapelice dali: Tuzla Marinko 500 šv. Kruna, Domi? Ivica (Ljubanov) 100 Eura, Savarin Ilko 50 KM, Relja Ilija s obitelji 100 Eura te Vidovi? Ivica 30 Eura. Neki su obe?ali dati svoje priloge, te o?ekujem kako ?e to i ispuniti. Time bi se mogao vratiti na?injeni dug za taj posao (oko 150 KM), te krenuti dalje s radovima.

Tako?er je u planu za ovu godinu i dalje redovito održavati groblja, popravljati putove do istih, te pozivam i molim sve one ?iji pokojnici po?ivaju na grobljima da ne zaborave pomo?i. S ovo župljana ovdje što je ostalo, bez pomo?i VAS KOJI NISTE OVDJE NE MOŽE SE GOTOVO NIšTA U?INITI.

Ovogodišnji poljski blagoslov imat ?emo ovim redom:

 • Nedjelja, 23.04. u 10, 30   DIKEVCI
 • Nedjelja, 30.04. u 10, 30   BIJEDA
 • Isti dan u 14, 00              BATKOVI?A GROBLJE
 • Nedjelja, 07.05. u 10, 30   OJDANI?A BRDO
 • Nedjelja, 14.05. u 10, 30   STRANJANI
 • Nedjelja, 21.05. u 10, 30   KULJANI kod kapelice
 • Spasovo, 25.05. u 10, 30  CRKVENE

Upozoravam: na traženje mnogih misa na Batkovi?a groblju umjesto 1.svibnja, bit ?e dan prije, U NEDJELJU, u 14, 00 sati, te ove godine prvi put za KULJANE, umjesto na GAJI?U, blagoslov ?e biti kako je to i prije bio obi?aj KOD KAPELICE.
Napominjem da je ovaj Župski ured u protekloj godini izdao zanimljivu knjigu o 125 godina dugoj povijesti ove naše župe pod naslovom "Oko fra Vidova bunara" autora dr. Ante Orlovca. Uz ostalo u njoj je popis svih žrtava ratova u 20. stolje?u iz ove župe, posebice mnogobrojnih žrtava II. Svjetskog rata. Knjiga s može nabaviti u župnom uredu po cijeni od 10 KM. ,

Na koncu sve vas neka Uskrsli Krist obdari svojim blagoslovom. Svima onima koji su ro?eni i kršteni u ovoj župi, pa ma gdje sada bili, želim SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Vaš, fra Ivo

Hitova: 15796

OVDJE SU:

Imamo 40 gostiju i nema članova online