Sve je druga?ije

Kreirano: Utorak, 05 Rujan 2006 Napisao/la Josip Anušić

Nakon mnogih godina u Kuljanima. Bio sam u Kuljanima ovog ljeta i mom iznena?enju nije bilo kraja. Nisu to oni Kuljani koje smo mi poznavali. Sve je druga?ije, i put od Zalužana do Rami?a i sve te ku?e ili vile koje su izgra?ene, i svi ti ljudi koji su druga?iji.
Ja sam pokušao na?i ono vrijeme kad smo se svake nedjelje ujutro nalazili na prozivci kod prodavnice, gdje su karte ve? ?ekale, a ?iro ih je vrijedno miješao, tu su bili Sucko Marinko Ružin, Ivan, a Crnogorac je solio pamet svima. Eto ti i Marka Apinog, i još se ?ekao i Josip Celin, ali ne dugo, jer on je tu bio dežurni. Anto Stijin?in je ve? ispijao drugu flašu konjaka. Dan je mogao da po?ne.

Ništa od toga nisam vidio, ?ak nema ni kruške ispred prodavnice, ništa nije isto. ?ak ni kiša, nije tih dana dok sam bio u Kuljanima, nije padala isto. Kod kuma ?varka u garaži su neki drugi nepoznati ljudi, nema tu ni Kine niti drugih koji su tu bili redovni. Nitko više ne igra lopte na male golove kod trafo stanice. Samo je još kuma Rosanda tamo.
Sve je druga?ije.
Nisu to Kuljani koje ja poznajem. Ipak, bio sam sretan što sam tu. I oti?i ?u opet, iako znam da je sve druga?ije.

Oti?i ?u opet i bit ?u sretan zbog uspomena!

JOJA IZ KULJANA

Hitova: 16712

OVDJE SU:

Imamo 65 gostiju i nema članova online