Izvrstan prikaz problema mladih

Kreirano: Nedjelja, 06 Travanj 2008 Napisao/la Josip Anušić

Oduševio sam se ovim filmom kojeg ima i na youtube i na godtube, a postavio sam ga i ovdje u proširenom dijelu teksta. Studenti su ovo izvrsno i moderno postavili. Izazovi i kušnje mladih današnjice vrebaju u svakom gradu, iza svakog ćoška, u svakom trenu, na svakom mjestu i od svakoga. U zadnje vrijeme ljudi od struke često govore da današnje generacije imaju nesrazmjerno veliki broj kušnji i opasnosti u odnosu na krizu morala i stavova, odgoja, zanemarenosti od roditelja i društva, onoga što im se nudi preko "državnih" i drugih televizija, ali i nepovoljnog javnog mnijenja koje je apsolutno u službi marketinga i komercijale. Gdje se više uči i govori o poštenju, čestitosti, časti - ah, ta čast, pravdi pravičnsti? Gdje? U modernoj društvenoj preraspodjeli zadaća, roditelji su jednostavno odgurani na radna mjesta gdje moraju raditi prekovremeno da bi postigli i kupili da njegovo djete "ima što i druga djeca" ili "da nije ničeg željan kao ja". Djecu im u međuvremenu odgaja škola i mislim da školstvo još uvijek promiče prave vrijednosti kod djece, ali što kad djeca dođu iz škole. Na TV samo smeće: krv, nasilje, prijevare, svodništva, besramne scene iz sapunica u kojima čak i incest cvjeta, a da ne pričamo o drugim bludništvima iz kojih proizilaze i prikazuju ubojstva kao "simpatično uklanjanje smetača".

Po prilici, slažem se s ovom ocjenom "da su ovo jako teška vremena za mlade" i s onom svojom starom izrekom: "eeeee, ovi današnji roditelji". Prije se govorilo ova današnja djeca.I ovo je znak da je ovo jedna od velikih kriza: niti više vrijede izreke, niti se drže stari običaji jer roditelji sami kažu da je to glupost, a usvajaju neke američke. Kao u ovom filmu, Bog je tu da nas spasi, ali trebamo i mi znati reći NE, okrenuti se ili uskrsnuti od "živih mrtvaca" današnjice na ljubitelje života i krenuti putem Kristova svjetla. Ima se novaca, tehnike, auta i dr. Nu, međutim, sve to ne može nadomjestiti tople ljudske odnose i ugodno ozračje koje bi nas ispunjavalo u srcu. Treba nam ONO nešto, a to se može zadobiti u skladnim odnosima Bog-čovjek.

Hitova: 50165