Proslavljena Gospa od Anđela

Kreirano: Nedjelja, 03 Kolovoz 2008 Napisao/la Josip Anušić

Barlovci, 2. kolovoza 2008.- Svečano i uz nazočnost većeg broja vjernika proslavljen je blagdan Gospe od Anđela u župnoj crkvi sv. Vida u Barlovcima. Ovaj drugi patron župe po tradiciji privlači vjernike iz okolnih župa, a u ovim vremenima nakon rata i novu kategoriju u koju svrsavamo "iseljenu župu". Vreli subotnji dan za sve pristigle bio je lijepo i nezaboravno iskustvo susreta s bivšim susjedima i prijateljima uz svečano i aktivno sudjelovanje na misnom slavlju, pjesmom, koju je predvodila časna sestra Marina Domić uz župni zbor, i usrdnom molitvom iz vjerničkog srca. Koncelebrirano misno slavlje predvodio je i propovijedao vlč. Ivan Pero Grgić, kancelar banjolučke biskupije uz domaćeg župnika fra Duju Ljevara, gvardijana franjevačkog samostana na Petrićevcu fra Ivu Orlovca, župnika iz župe Trn fra Ivu Brezovića i kapelana s Petrićevca fra Marka Hrgotu.

{mosimage}

Hitova: 14314