S.Marina Domić skromno obilježila visoku obljetnicu

Kreirano: Srijeda, 26 Studeni 2008 Napisao/la Josip Anušić

Barlovci, 7. rujna 2008. - Veliko hvala Bogu za svaki dan života, za sve godine služenja redovnice Marine Domić izrečeno je koncelebriranim euharistijskim slavljem. Euharistiju je predvodio generalni vikar banjolučke biskupije dr. Anto Orlovac u zajedništvu s domaćim župnikom fra Dujom Ljevarom, gvardijanom petrićevačkog franjevačkog samostana mr. Fra. Ivom Orlovcem, svećenikom u miru dr. Fra. Velimirom Blaževićem. Redovnička i šira krvna obitelji zajedno s preostalim vjernicima župe Barlovci imali su sreću i čast sudjelovati u ovom obilježavanju i proslavi visoke 50 godišnjice od davanja redovničkih zavjeta časne sestre Marine Domić. Klanjateljice Krvi Kristove sa samostanom u Budžaku matična je kuća Marine Domić odakle je poslušno odlazila na službovanje gdje je to bila potreba i gdje su je poglavarice slale. Sestra Marina rođena je u Kuljanima, tako da joj je župa Barlovci i rodna župa. Ovaj veliki događaj i ponosnu obljetnicu služenja Kristu i bližnjemu nisu propustili proslaviti članovi obitelji sa svojom djecom, a skromno je popraćen od šire župne zajednice.
Žao nam je da ovaj veliki događaj nije bio odmah popraćen

{mosimage}Trenutno je u matičnoj kući u Budžaku odakle dolazi u župu Barlovci gdje vodi simpatični crkveni zbor koji sam sebe već nekoliko godina naziva "Band u osnutku". Ovaj šaljivi podatak govori da je tom malom krugu ljudi vlada topla, može se reći prava obiteljska atmosfera, za koju je je u velikoj mjeri zaslužna s. Marina uz članove zbora, a to su svi redoviti vjernici župe, oko petnćstak. Zajedno s vjernicima radi na uređivanju liturgijskog prostora i pripremanju svih velikih župnih događanja. Može se reći da je pastoralni suradnik sadašnjem župniku u Barlovcima, fra Duji Ljevaru. Nakon mise, svi koji su nazočili, uputili su se u vjeronaučnu dvoranu na iće i piće, veselje i pjesmu. Našoj vrijednoj časnoj Marini želimo još mnogo tako uspješnih godina i pothvata.{mosimage}

Zahvaljujem Ivici i Ireni Domić na fotografijama i na osnovnim informacijama.

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}

Hitova: 14067