Posljednji ispraćaj Roberta Topića

Kreirano: Nedjelja, 04 Siječanj 2009 Napisao/la Josip Anušić

Groblje Crkvene 3. siječnja primilo je tijelo pokojnog Roberta na počinak do dolaska Gospodinova u slavi. Točno nakon mjesec dana (umro, 5. prosinca 2008.) čekanja na ishodovanje dokumentacije i prijevoz iz daleke Canade. Sprovodne obrede s misom zadušnicom vodio je naš župnik fra Dujo Ljevar ispred grobljanske kapelice po veoma hladnom vremenu. Obitelj, prijatelji i poznanici obitelji Topić okupljeni na ukop da bi rekli svoje posljednje zbogom i podijelili žalost s obitelji pokojnika čuli su iz nagovora Fra Duje odgovor i utjehu na svoje pitanje koje se svima vrtjelo u glavi: zašto tako mlad? "Život i svijet je kao jedan prekrasan cvjetnjak u koji je gospodar -Bog ušao i obilazeći od grma do grma traži nejljepši cvijet, koji je za ubrati. Mi nikada ne možemo znati namisli Svesilnog, zašto baš on? Bog je izabrao Roberta sigurno jer je on svoju zadaću izvršio. Svoj posao na zemlji obavio i sada ga Gospodin pozvao svjetlosti svoga lica" - rekao je između ostaloga župnik. Crkvene, kao i svako groblje, odiše pijetetom i mirom kojeg je tijelo pokojnog Roberta i mrtvo dugo čekalo. Sada je i ono dio tog mira, tog spokoja. Pokoj vječni darovao mu Gospodin. Svjetlost vječna neka mu svijetli.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}

Hitova: 14586