Župna statistika za prošlu godinu

Kreirano: Ponedjeljak, 05 Siječanj 2009 Napisao/la Josip Anušić

Silvestrovo ili zadnji dan u godini, tj. 31.prosinca svake godine stari je običaj u našoj župi da bude večernja misa -ZAHVALNICA- na kojoj se iznese župna statistika uz zahvalu Bogu za proteklu godinu. Za godinu 2008. podaci su slijedeći:

  • vjenčanja - jedan par,
  • krštenja - četvero,
  • prva pričest - dvoje,
  • potvrda (krizma) nije bila ove godine,
  • umrlih - četvero koji su umrli i pokopani u župi, k tomu još četrnaest ukopa bivših župljana koji su umrli u progonstvu,
  • poslovi župnog ureda - izdano 221 kncelarijski spis (potvrde, krsni i slobodni listovi i sl.),
  • pričesti - u "obične" nedjelje prosjek pričešćivanja je 8 do 10.
  • nazočnih misi između 15-20. Kada su blagdani ili praznici u HR, Njemačkoj, Austriji itd. taj broj je višestruko veći. Misa na Gospodanđele je najposjećenija u župnoj crkvi, a iza nje polnoćka. U drugim objektima župe, prvenstveno u grobljanskim kapelicama, posjet je jako velik na Svi Svete, ali i na druge blagdane koji se tu slave, kada se dolazi iz svih zemalja svijeta.

 

Hitova: 12991