Uskrs 2009.

Kreirano: Subota, 11 Travanj 2009 Napisao/la Josip Anušić

Crkveno dvorište opet je bilo ispunjeno autima raznih registracijskih oznaka, dakako, najviše onima iz Banja Luke. Okupilo se ovaj put ok 70-tak vjernika na Vazmeno bdjenje koje je započelo u dvorištu obredom ognja i obredom svjetla, a onda nakon hvalospjeva uskrsnom svjetlu čitana su biblijska čitanja vezana uz stvaranje svijeta, onu prvu židovsku Pashu (prolaz, prijelaz). "Uskrsloga može prepoznati samo onaj tko iskreno, bezrezervno ljubi. Primjer je učenika 'kojeg je Isus posebno ljubio', Ivan apostol koji apsolutno siguran kaže: Gospodin je! Učenici na putu Emaus ne prepoznaju odmah Isusa, ali dok im je pričao o Pismima njima je srce 'gorjelo', naravno od ljubavi. Kad je dostiglo vrhunac u lomljenju kruha, učenicima se otvaraju oči i oni prepoznaju Isusa pošto su ga maksimalno uzljubili uvjereni Riječju Božjom." Ovo je samo dio iz propovijedi fra Duje, župnika Barlovaca. Na kraju je blagoslovljena hrana. Prekrasnu večer i vazmene obrede, svojim pjevanjem uljepšali su vjernici predvođeni sestrom Marinom.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}

Hitova: 13326