Krštenje na Uskrs

Kreirano: Nedjelja, 12 Travanj 2009 Napisao/la Josip Anušić

Vjernici župe Barlovci na dan Uskrsa imali su dvostruku radost. Prva je sam blagdan Uskrsa koji je najradosniji blagdan, a druga radost je bila krštenje malog Marka Danileka, od oca Leonarda i majke Jovanke iz Dikevaca. A kad bi baš htjeli gledati sve pozitivno, kažu da se ova misa mogla nazvati «dječjom». četvero djece je bilo u naručju uz još 7-8 starije djece. Sve je bilo znatno življe i veselije kad djeca dozivaju svoje majke, kada ih utišavaju i kad se lupka u klupama. Znak je ovo Božji. Životnošću ove djece je posvjedočen i posviješćen sam današnji blagdan koji slavi uskrsnuće na novi život. Sve je ukazivalo na život: Uskrs, brojna djeca i proljeće.

{mosimage}Pod misom je pročitana Uskrsna poslanica biskupa Franje Komarice, a na kraju je župnik, fra Dujo, čestitao svima nazočnima blagdan Uskrsa, a mladim roditeljima i krštenje drugoga djeteta u obitelji. Naime, za Marka se brine mala sestra Gabrijela, baka Nada i prabaka Marija. Kumovi su bili Matošević tomo i Elvira. Obitelj krštenika na kraju mise počastila je pisanicama, slatkišima i «čašicom» sve nazočne u dvorištu crkve.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}

Hitova: 17056