Uskrs u Stranjanima

Kreirano: Nedjelja, 12 Travanj 2009 Napisao/la Josip Anušić

Filijala u Stranjanima, mala kapelica svetog Franje, također je odjekivala molitvom i pjesmom na najveći kršćanski blagdan, Uskrs. Svečano misno slavlje započelo je u 15 sati, kao i svake nedjelje. Većinom su bili nazočni stalno nastanjeni vjernici, njih dvadesetak, uz tek par pridošlica među kojima i domaći sin, svećenik u miru fra Velimir Blažević. Uz pučko pjevanje klicajućih uskrsnih pjesama, glazbena potpora sestre Marine Domić.

{mosimage}Ova kapelica je nanovo napravljena iza rata jer je prethodna popucala zbog klizanja terena. Dimenzijama je ova kapelica znatno manja od prethodne, prostorom dostatna za oko 40 vjernika. Druženje s ovim ljudima daje čovjeku neku novu snagu i budi mnoga razmišljanja na pitanja o dostojanstvu i prkošenja krizi, hrabrosti i ponosu. Kako u takvoj situaciji na licima može biti toliko radosti, toliko zadovoljstva, vedrine i ispunjenosti životom. Sije se, uzgaja, iščekuje ubiranje plodova i nada još kojem novom članu društva povratnika. Onako. Da se nešto događa i da je zanimljivije.

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}

Hitova: 12761