Zimsko godišnje druženje

Kreirano: Nedjelja, 06 Prosinac 2009 Napisao/la Josip Anušić

Uoči blagdana sv. Nikole, subota 5.12.2009. okupilo se oko 300-tinjak Banjalučana u restoranu Zlatni Kokot u Sesvetama kod Zagreba. Već se može reći da je i ovo okupljanje prešlo u tradiciju, jer je ovo druga godina kako se zakazuje i održava, a po riječima posjetitelja, želja je da se nastavi s ovim druženjima i susretima. Susret je započeo već u ranim večernjim satima okupljanjem u prizemnom kafiću a onda se prešlo na kat u restoran gdje bilo posluženo iće i piće uz glazbu koju su izvodili naši poznati Mamuze. Atmosfera je bila odlična, igralo se i plesalo do ranih jutarnjih sati. Još je veći doprinos ovakvih susreta, pa i ovoga, da su stari znanci imali priliku vidjeti se nakon mnogih godina. Bilo je mnogo upiranja prstom u neko lice zbog nesigurnosti jel to osoba koja se misli da jest. Nije bilo lako prepoznati stare poznanike, školske kolege ili čak sumještane. Netko je deblji, rijetki su mršaviji, a nejčešće su sijede i ćelave glave kod muškaraca, a kod žena je sve to prikriveno farbom za kosu što je dodatno otežavalo prepoznavanje. Kako god, bilo je zanimljivo.

Plesa i igre je bilo u izobilju, a i pjesme. Ako nešto Mamuze i nisu svirale, bilo je raspoloženih koji su pjevali za svojim stolovima. Organizatorima svaka čast, nadajmo se da neće posustati u organizaciji i narednih godina. Zanimanje je veliko i to je vidljivo po osobama koje su pristigle iz svih dijelova Hrvatske i Europe samo zbog ovoga događaja. Pronalaženjem adekvatnog većeg prostora i malo boljom promocijom moglo bi se okupiti i tisuću ljudi kao prije 5 godina na Velesajmu. Potreba postoji, posao je prezahtjevan. Čekajmo odvažne!!

Hitova: 15594