Preminuo Ljuban Domić

Kreirano: Četvrtak, 24 Prosinac 2009 Napisao/la Josip Anušić

Ljuban DomićJučer, 23. prosinca, u Josipdolu (kod Ogulina) iznenada je preminuo u 76. godini Ljuban Domić, rođen  u Kuljanima, 1933.godine, gdje je i živio do ratne 1993. kada sa svojom obitelji preseljava u Hrvatsku, Josipdol. Sve nas je iznenadila i zatekla smrt dragog nam prijatelja i susjeda Ljubana koji je umro u ove dane pripreme za slavljenje i doček dolaska Sina Božjega kojeg slavimo u blagdanu Božića. Ljuban je i u novoj sredini vrlo brzo bio prihvaćen kao pošten, čestit i istinoljubiv, nadasve vrijedan čovjek. Također u životu svoje nove župe uključuje se u svim potrebama, i što je još važnije, redovito slavi sa svojom župnom zajednicom nedjeljna i blagdanska euharistijska slavlja, a može se reći bez imalo skromnosti da je vrlo aktivan vjernik. S vjerom u srcu pripremao se Ljuban i za ovaj blagdan svjetla, ljubavi i mira. Sve ovo, nadamo se, ima naš Ljuban u susretu s Gospodinom u onostranoj stvarnosti, gdje će vječno gledati i prebivati u slavi Božjoj, svjetlosti vječnoj.

Posljednji ispraćaj pokojnog Ljubana je na Božić, u 14 sati na groblju Josipdol. Tugujućoj obitelji: supruzi Jelici, sinovima Ivici i Albertu, kćerima Marini i Katarini, bratu Petru i sestri časnoj Marini, sa snahama Irenom i Dianom iskrena sućut sa željom da im utjeha u ovim teškim trenucima bude vjera u Boga i njegovo obećanje da sve svoje vjerne prima k sebi.

Ps 16,11
Pokazat ćeš mi stazu u život, puninu radosti pred licem svojim, sebi zdesna blaženstvo vječno.

Hitova: 15739