Misa Zahvalnica

Kreirano: Petak, 01 Siječanj 2010 Napisao/la Josip Anušić

Poštovani prijatelji, svi posjetitelji ovih stranica, neka vam je svima blagoslovljeno i sretno u novoj 2010. godini od Gospodinova dolaska, Anno Domini. Što god radili na dobro sebi i bližnjima neka Vam ide od ruke. U našoj rodnoj župi već po tradiciji održava se u večernjim satima zadnjega dana u godini, tj. u silvestarskoj noći, misa zahvalnica. Ova pobožnost u tradiciji Crkve veoma je rječita, a time i znakovita za naša vremena. Dok većina svijeta isključivo ispraća staru godinu očiju uprtih u buduću, novu, godinu, Crkva malo zastaje, osvrće se na 365 dana iza sebe. Zajedno se zahvaljuje Bogu i za dobro i za sve ono što ne volimo da nam se događalo. Isto kako to čini Crkva u liturgiji, činimo i mi u svojim životima! Učinimo to češće u godini: za rođendane, obljetnice i druge prigodne dane. Vidjet ćete da su "životne pljuske" imale mnogo važniju ulogu nego da bole, te "pljuske" su nas školovale, usmjerile... Više inspiracije dat će vam propovijed s mise zahvalnice od fra Duje koju ćete vidjet u video prilogu.

Video isječak propovijedi župnika fra Duje. 

Hitova: 16806