Statistika župe iz prošle godine

Kreirano: Petak, 01 Siječanj 2010 Napisao/la Josip Anušić

Prvoga dana nove godine iskazani su statistički podaci, uglavnom u brojkama. U neka stara vremena ljudi su rado dolazili na misu zahvalnicu u misu prvoga dana nove godine kada župnici čitaju statističke podatke iz života župe. Ove godine stanje izgleda ovako: vjenčana su dva para kao i lani, bila su dva krštenja (lani 4), jedna prva pričest kao i lani, 25 bolesnika je prijavljeno za obilazak- duhovnu skrb kod kuće, bilo je 10 ukopa od čega su tri (3) osobe sadašnji župljani, a 7 je "uvoz", tj. bivši župljani koji su u ratu iselili. Blagoslov primile 102 obitelji - domaćinstva (dosta je samačkih i staračkih).

Od ostalih aktivnosti župnik je istaknuo sanaciju i prebojavanje žbuke vanjskih stupova crkve, stavljanje u funkciju vanjskog mokrog čvora s dva nužnika za potrebe vjernika. Puno energije je uloženo i u održavanje grobalja. Svima koji su pomogli, župnik najsrdačnije zahvaljuje. U novoj godini plan je nastaviti održati postignutu razinu urednosti, a veći zahvat planira se samo na kapelici u groblju Bijeda.

Hitova: 15664