Prvo biskupsko ređenje u Banjoj Luci i jubilarni 50. fratar biskup

Kreirano: Subota, 18 Rujan 2010 Napisao/la Josip Anušić
VIŠE FOTOGRAFIJA s ređenja biskupa Marka

Prepuna katedrala sv. Bonaventure u kišnoj Banjoj Luci svjedočila je povijesnom događaju, prvom biskupskom ređenju u 130 godina ovoga biskupijskog središta , ali i ređenju 50.-tog biskupa iz Franjevačkog reda male braće (OFM) od 1340. kada franjevci pastoralno djeluju prvo u ustrojbenoj jedinici Bosanska vikarija, a potom Bosne Srebrene. Glavni zareditelj je mjesni ordinarij mons. dr. Franjo Komarica uz nadbiskupa vrhbosanskog Vinka kardinala Puljića, apostolskog nuncija Aleksandro D'Errico, te mnoge biskupe iz Hrvatske, Srbije, Slovenije...
Pogledajte fotografije klikom na plava slova ispod slike i poslušajte zvučne zapise čitanje Papine bule o imenovanju, propovijedi biskupa Franje (oko50 min.) {play}zvuk/biskupova-propovijed.mp3{/play}
i zahvalu biskupa Marka {play}zvuk/zahvala_biskupa-Marka.mp3{/play}.

Hitova: 21464