Proslava zaštitnika župe sv. Vida pred mnoštvom vjernika

Kreirano: Četvrtak, 16 Lipanj 2011 Napisao/la Josip Anušić
Od 2011-sv. Vid Barlovci

Župa Barlovci svečano je proslavila svog zaštitnika sv. Vida u istoimenoj župnoj crkvi na sam blagdan 15. lipnja. Nakon trodnevnice koju je predvodio današnji propovjednik, fra Ivo Pavić, svi sudionici su mogli reći da su imali neobična iskustva s ovim svećenikom koji poziva ljude na otvaranje djelovanju Duha Svetoga. Poziv je to univerzalni kojeg je Isus morao često upućivati svojim suvremenicima "ako imate vjere koliko je gorušičino zrno i brda ćete pomjerati". Današnji vjernici kršćani sve više se pozivaju samo na to da oni pripadaju vjernicima Isusa Krista, ali u životima, u unutarnjem stavu i raspoloženju malo se toga događa. Kada netko i napravi odmak, kao ovaj svećenik, da se otvori sili "odozgor"  i takva djela čini i plodove donosi, onda je takva osoba čudak, a čak se ide i dotle da se osuđuje. U ime Božje, Trojstvenoga Boga, događali su se određeni znakovi. U to ime ostanimo svi povezani, molimo jedni za druge i vjerujmo u riječi naše molitve i po njoj živimo i djelujmo.

Hitova: 26964