Vazmeno bdjenje u župnoj crkvi

Kreirano: Subota, 30 Ožujak 2013 Napisao/la Josip Anušić
KLIK VIŠE FOTOGRAFIJA

Barlovci, 30.3.2013., Dragi prijatelji, dragi župljani sadašnji i bivši, svima neka je sretan i blagoslovljen Uskrs. Uskrs je dan Isusove pobjede, života nad smrću, prolaznoga nad neprolaznim, ljubavi nad mržnjom, svjetla nad mrakom. I još bi se toga moglo nizati, ali poruka čestitanja ove svetkovine jeste sve to skupa. Da sve to što smo zadobili Kristovom mukom, ali još više slavnim uskrsnućem, i sami znamo cijeniti i kod sebe gojiti.

Obredi Vazmenog bdjenja započeli su točno u 19 sati sa službom svjetla kod zapaljenog ognja oko kojeg su se okupili svi nazočni vjernici. Već pola sata ranije počelo se okupljati oko vatre s pozdravima i radosnim susretima. Pristiglo je nekoliko bivših župljana na ovo bdjenje iz Hrvatske s registracijskim oznakama ZD, ZG, OG ... Na svakom koraku osjećala se radost. Lagani osmjesi na licima dali su naslutiti da je u nutrini, u srcu i duši, opuštenost i sigurnost, veselje koje ova najveća kršćanska svetkovina donosi. Dani patnje i tuge Velikoga petka, križnog puta, su za nama, a ispred nas svjetlost novoga dana i novoga života po Isusovu uskrsnuću. Uskrsno jutro i prazan grob poručuju da je nastalo novo vrijeme. Da je Božji naum daleko iznad ljudske namisli i, uvjetno rečeno, logike. 

Hitova: 31866