Rušenje stare i gradnja nove kapele na Crkvenama

Kategorija: Novosti Kreirano: Četvrtak, 28 Ožujak 2019 Napisao/la Josip Anušić

(Dragočaj, 26.3.2019.) - Proljeće 2019., priroda se budi, a lijepi dani mame da se nešto po vani uradi. Na fejsbuku pratimo radove preko fotografija koje objavljuju Šimun i Zdenko. Naš župnik je sve idealno tempirao kako bi odmah pograbio građevinarce za radove na Crkvenama prije samoga zauhuktavanja građevinske sezone i radova. Zadnjih desetak dana na Crkvenama se izvode građevinski radovi na kapeli. Postojeća je srušena do temelja koji su sada ojačani i prošireni i produženi za oko pola metra zatvoreni prostor, te se dodaje još 3 metra otvorenog prostora, tj. nadstrešnica, a i sam zvonik bit će nešto malo viši. Naše Crkvene su kolijevka i roditeljica župe Barlovci, zaslužuju dobar objekat koji će biti znak i spomen dugoj povijesti.

Stara kapelica imala je velikih problema s vlagom, krovištem, otpadanjem crijepova, trulim letvama i trošnim rogovima. Po završetku radova prostor će biti adekvatan za bdjenje, odnosno za molitvu okupljeni oko pokojnika kojeg treba sahraniti. Pratimo radove molitvom i prilozima, od kojih se i sada gradi, ali da se do kraja dovrši i ne oduglovači godinama.

Hitova: 2560