Petrićevac

Franjevački samostan Petrićevac

Franjevački samostan Petrićevac i župa Sv. Ante Padovanskoga
  1. U župi Trn je proslavljena svetkovina svetog Josipa zaštitnika istoimene župe. Misno slvalje je predvodio domaći sin fra Dragan Grizelj – član Hrvatske franjevačke porovincije svetog Ćirila i Metoda nastanjen u samostanu  u Iloku, uz koncelebrante  – župnika fra Dominka Batinića, fra Duju Ljevara, fra Domagoja Šimića, fra Ivu Orlovca i mons. dr. Antu Orlovca.
  2. Od 10. 03. do 14.03. 2019. u samostanu Presvetog Trojstva na Petrićevcu održane su redovite godišnje duhovne vježbe za svećenike banjalučkog kraja. Na duhovnim vježbama bili su fratri s okolnih župa i trapisti, a duhovne vježbe vodio je mons. dr. Anto Orlovac s temom „Govori mi o Bogu – Božja riječ u našem poslanju“. Budući
  3. U subotu 30.03.2019. na Petrićevcu u samostanskoj i župnoj crkvi sv. Ante Padovanskog dr. fra Ivo Pavić, župnik župe Presvetog Srca Isusova u Šurkovcu imatiće  sv. Misu u 13:00 sati, a poslije sv. Mise biti će i molitva za ozdravljnje.
  4. Za trodnevnicu Sv. Ante Pustinjaka 14., 15. i 16. siječnja svete mise su u 16:00 sati, a na sam dan 17. siječnja svete mise su u 9:00, 10:30 i 17:00 sati. Svete mise za trodnevnicu kao i pučku svetu misu u 10:30 sati na sam dan predvodi fra Mario Jurić, gvardijan i župnik u Tolisi.
  5. Srijeda, 26.12. od 13,00 sati I.G. Kovačića, Dragana Bubića, Mlađe Ćusića, Hercegnovska i Bilećka Četvrtak, 27.12. od 09,00 sati RAKOVAC i dio PETRIĆEVCA, to jest Ulice: Kralja Aleksandra, Lijevčanska, J. Raškovića, Majevička, Tromeđa i Vase Vidovića, to će uzeti jedan svećenik, a ostatak Petrićevca drugi svećenik. Petak, 28. 12. Od 09, 00 sati ROSULJE jedan