Proslava Gospe od Anđela 2014.

Kategorija: Vijesti Kreirano: Nedjelja, 03 Kolovoz 2014 Napisao/la Josip Anušić

(2.8.2014.) - Ovogodišnja proslava suzaštitnice naše župe ostat će u dugom i lijepom sjećanju svim nazočnima na svetoj misi proslave, jer je uključivala još jednu veliku proslavu: 50. obljetnica redovničkih zavjeta s. Miroslave Anušić članice Družbe Kćeri Milosrđa TSR sv. Franje. Koncelebrirano misno slavlje predvodio mons.dr. Anto Orlovac, biskupski vikar, koncelebrirali su župnik fra Dujo Ljevar, gvardijan samostana Petrićevac mr.fra Ivo Orlovac, župnik Bos. Gradiške vlč. Pero Čolić, župnik u Trnu mr. fra Bono Tomić, te profesor u miru dr. fra Velimir Blažević. Liturgijsko pjevanje župni pjevački zbor pod pratnjom s. Marine Domić.

Blagdan suzaštitnica naše župe, Gospa od Anđela, od davnih vremena bio je vrlo svečano proslavljan u našoj župnoj crkvi. Tako je bilo i ove godine, i s velikim brojem vjernika u ovoj situaciji, ako je to važno, ali neka gruba procjena broja nazočnih je oko 300 osoba. Već po dolasku bilo je teško ući u dvorište župne crkve. Iznenadio je neočekivano velik broj automobila s registracijskim oznakama iz raznih dijelova Europe, ali ipak najviše iz Hrvatske gdje živi najveći broj bivših župljana ove župe. Bilo je mnogo poznatih i nepoznatih lica i onih koje se stvarno dugo nije srelo, čak od početka 90-tih.

Više fotografija na facebook foto-galeriji KLIK OVDJE

Hitova: 25551