SRETAN USKRS

Kreirano: Nedjelja, 21 Travanj 2019 Napisao/la Josip Anušić

vazmeno bdj 2Poštovani župljani Župe Barlovci, sadašnji i bivši, svima neka je SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS, vama i vašim obiteljima, gdje god se nalazili po ovom bijelom svijetu. U ovoj se crkvi i ovaj Veliki tjedan, naročito kroz Sveto trodnevlje, s ovim "malim stadom" redovito održavaju svete mise i obredi. Nakon mise posljednje Isusove večere na Veliki četvrtak i obreda Velikoga petka, sinoć smo zajednički, s povećanim brojem vjernika domaćih i članova njihovih obitelji pristiglih iz Hrvatske, imali vazmeno bdjenje od 20 sati.

Vazmeno bdjenje ili večernja misa na Veliku subotu započela je ispred crkve kod zapaljenog ognja Službom svjetla na kojoj je zapaljena Uskrsna svijeća, simbol Uskrsloga. Uskrsnuće Isusovo središte je kršćaninove vjere, razlog nade i puni smisao života i čovjekova postojanja. Ova godišnja proslava za nas je najveća svetkovina i najradosnija. Ima li veće radosti nego znati i biti siguran da je "jedan, prvi, od nas" pobijedio smrt. Uskrsnuo je! Živ je! Isus je živ! Zlobnici, zavidnici, mučitelji i ubojice njegove, u sebi su sigurno rekli: "Riješili smo ga se, ovoga kojega je narod sve više slijedio i koji se suprotstavljao našoj riječi". Činilo se i njegovim učenicima da je sve gotova. Ali vijest uskrsnugo jutra promijenila je cjelokupnu povijest svijeta. Od tada, više ništa nije isto. Isus je uskrsnuo i mi koji smo njegovi, jednom ćemo uskrsnuti s njime. Zato se i molimo, da nas Isus vodi tako kroz život da jednom, kada odemo s ovoga svijeta, da nas pozove pred svjetlo svojega lica u život vječni. SRETAN USKRS.

 

vazmeno bdj 3vazmeno bdj 4vazmeno bdj 1

Hitova: 2067