Veliki tjedan

Kategorija: Edita Topić Kreirano: Četvrtak, 05 Travanj 2007 Napisao/la Edita Topić

Raspelo Svima koji posjecuju ovu stranicu zelim sretan i blagoslovljen Uskrs !
U velikom tjednu koji je po?eo nedjeljom Cvjetnicom, središte otajstva jest sveto trodnevlje koje zapocinje obredima Velikog Cetvrtka i Velikog Petka koji u sebi nose poruku da covjeku Bog postaje na poseban nacin blizak. Isus Krist, Sin Bozji ponijet ce kriz za tebe i mene, za bolesnog, odbacenog, siromasnog , proganjanog. Na Veliki Cetvrtak priblizi se veceri na kojoj je Sin Bozji lomljenjem kruha ustanovio prvu Misu i u kojoj je sjedinio sebe s nama i podijelio kruh zivota svakom onom koji zeli zivjeti od toga kruha.

U groznim mukama Isusa Krista na Veliki Petak spoznaj sopstvenu patnju. Sakrij se u presvete rane Sina Bozjega. U ruglu izvrgnutog Krista pronadji svoju utjehu. Sakrij bol i tugu svoga zivota u Njegove presvete rane. Na Veliki Petak zamisli se nad sopstvenim krizem tvog zivota. Neka te tezina tvoga kriza ne plasi, neka te Isusov Kriz ohrabri. Ostani u sjeni Njegovog Kriza i zamisli se nad svojim slabostima. U pocinjenim grijesima ne trazi opravdanja vec pokoru. Na Veliki Petak prozivi s Njim Kalvariju kojom je i tebi proci na tvojim zivotnim stazama. Vjeruj u snagu Duha Svetoga, Oprost i Uskrsnuce. U Gospinom placu pod krizem utkaj suze covjecanstva nad uzasima ratova , nemira , gladi i siromastva. Zasuti pred strasnom spoznajom da Isus Krist visi na krizu zbog nasih grijeha. Visi tvoj Bog i oprasta ti. Ostani u tisini svoga srca pred Golgotskim krizem.

{mosimage}

Docekaj Uskrs u vjeri. Uskrs jest vjera i nada. Po tome se prepoznaje covjek vjernik. Na uskrsno jutro neka Nada u pobjedu Uskrsnuca nad smrti bude jedina prava utjeha umirucima, bolesnima, ozaloscenima, ocajnima. Uskrs neka bude tvoj cilj, tvoja vjera , tvoje ocekivanje.

Svima koji posjecuju ovu stranicu zelim sretan i blagoslovljen Uskrs !

Hitova: 5861