Crkvine, Svi Sveti 1.11.2015. - Nekoliko stotina bivših i sadašnjih župljana došlo je pomoliti se na svetkovinu Svih Svetih za svoje pokojnike. Misa je započela u 14 sati, a prethodno su fra Dujo i fra Velimir bili na raspolaganju za moljenje odrješenja (opjela) kod grobova najmilijih. S obzironm da je ove godine svetkovina pala na nedjelju, neki su bili u stisci s vremenom kako bi sutradan stigli na posao, te su ranije toga dana bili na groblju, a mnogi i dan prije, tj. subotu. Zbog istovremenog održavanja misa i na drugim grobljima u okolnim župama, također je jedan broj vjernika odlazio i dolazio prije i poslije mise. Lijepo je vidjeti tako veliki broj bivših sužpljana. Na svakom koraku su se mogle vidjeti grupice u žustrim razgovorima, stiskanje ruku, zagrljaji i poljupci nakon nekoliko godina od zadnjega susreta. Mnoga lica zbog toga su odražavala sreću i bila nsmijana. Naši pokojnici, za života su nam bila sreća i okupljali su nas, a tako i sada kada ih obilazimo na njihovim posljednjim počivalištima.

Svi Sveti 2015. Crkvine kod Banje Luke

Groblje Crkvine u proteklom vremenu bilo je u žići vašeg zanimanja zbog skidanja dviju kapija sa ulaza, te tako narušavanja sigurnosti i čistoće spomeniika i ukopnih mjesta. Mogli smo vidjeti da je kapija od dragočajske strane na starom mjestu, malo uvučena u groblje, a od Kajice kolski ulaz je jednostavno ograđen, a u groblje se može na male stepenice, kao i prije. Kompletna ograda je zategnuta. Prilazni put kroz Šaliće temeljito je popravljen sredstvima grada Banja Luka na zalaganje i preporuku predstavnika hrvatskoga naroda u parlamentu Republike Srpske. Fra Dujo je javno zahvalio i Dodiku i zastupnici Rapo za kvalitetno napravljeni put. Nadodao je da su i drugi opisani poslovi puno koštali, a da bi sve ovako našli i narednih godina potrebno je sudjelovati u doniranju novčanih sredstava, kao vid članarine za održavanje grobalja. Ne samo ovoga već i drugih šest u župi. Ta sredstva nisu mala kada se ima na umu želja župljana da se okupljaju oko Svih Svetih i još jednom kroz godinu uz blagoslov polja, uz sve te prigode groblja se čiste i uvijek bude nekih troškova.

Ove godine mise su bile u subotu na groblju u Dikevcima i Gajić, te u na samu svetkovinu na Bijedi i Crkvinama.

U nastavku možete pogledati foto-galerije s mise u Gajiću subota predvečerje 31.10. i sa Crkvina nedjelja 1.11. u 14 sati.

Svi Sveti 2015. Crkvine kod Banje Luke

Gajić 2015. Svi Sveti

Wednesday, June 10, 2015 Josip Anušić Najave 30839
Proslava zaštitnika naše župe, sv. Vida, bit će u nedjelju 14. lipnja 2015., dakle, dan prije zbog lakšeg dolaska bivših, iseljenih, župljana. Svetu misu predvodit će fra Josip Božić, dugogodišnji gvardijan na Petrićevcu.
Friday, June 26, 2015 Josip Anušić Najave 31211
Najava: Na Gajiću u nedjelju 28.6.2015. proslava sv. Petra i Pavla u 10.30 sati. To je pučka misa za sve župljane i u isto vrijeme neće biti mise u župnoj crkvi. Svi znamo da je svetkovina apostolskih prvaka, svetih Petra i Pavla, 29. lipnja i ove godine to pada na dan ponedjeljak. Naš župnik, fra...
Monday, July 27, 2015 Josip Anušić Najave 31175
Gospa od Anđela ove 2015.g. dolazi na nedjelju. Proslava ovoga našega drugoga zaštitnika župe bit će u nedjelju 2.8. u 10.30 sat i, što je pogodno zbog mnogih iseljenih, a misno slavlje predvodit će biskup dr. fra Marko Semren, pomoćni banjolučki biskup. Napominjem i poziva se svaka dobra duša na...
Thursday, October 08, 2015 Josip Anušić Najave 31279
Subota 31.10. 2015. Dikevci, u 10.30 sati Gajić u 16.00 sati Nedjelja 1.11.2015. Svi Sveti Bijeda u 10.30 sati Crkvine 14.00 sati

Prilozi za potrebe župe, održavanja crkve, grobalja i dr. potrebe za rad župe i župnika. Dakle, oni koji ovamo dolaze, mogu kao i do sada, svoje priloge dati bilo u župnom uredu, bilo na grobljima. A oni koji žele mogu također uplatiti svoj prilog na račun:
ŽUPA SV. VIDA MUČENIKA BARLOVCI, BANJALUKA. Broj računa za uplate u valuti EURO: BA 39 3383 5048 5698 5643
Račun je otvoren kod
UNICREDIT BANK D.D. Poslovnica BANJALUKA, I. krajiškog korpusa 39 UNCRBA 22.
Potrebno je još navesti za što darujete svoj prilog (npr." Za župu" ili "za groblje Crkvene")
Rimokatolički župni ured BARLOVCI
Ramići 110
78 215 Dragočaj
Tel:+387 (0) 51 368 088
Župnik Fra IVO ORLOVAC, možete kontaktirati na slijedeći način. Mobitel **387 61 167 419.