Svetkovanje Uskrsa u Stranjanima

Kreirano: Nedjelja, 27 Ožujak 2016 Napisao/la dr.sc. fra Velimir Blažević

Lijepo vrijeme, a naročito gosti iz inozemstva doprinijeli su da je ovogodišnji Uskrs proslavljen u vedrom raspoloženju. Iz Njemačke su došli Mari Debeljak, Milinoj, kći Antonela s mužem Marijom i djecom Anom, Lukom i Ivom, Rudi i Anđelki Ćosić su došli sin Zoran, sa sinom Patrikom, i kći Irena, iz Austrije su došli svojoj kući Mato Majdandžić, Antin, sa suprugom Marom, a iz Hrvatske su bili Ilija Ljevar, Vidov, u svojoj 'vikendici', a kod Marinka i Marice Milaković, r. Marić, Franjine, kći Reanata. Skoro svi mještani–povratnici, stalni ili povremeni stanovnici u Stranjanima i Matoševacima su se našli zajedno sa svojim gostima na popodnevnoj misi u crkvici u Stranjanima, što je svečanost Uskrsa učinilo radosnijom.

Ovakvih slika će odsad, s dolaskom proljeća i ljeta, sigurno biti više, a naročito što se više budu približavali sljedeći Stranjansko-matoševački dani i susreti, zadnjeg petka i subote, 29. i 30. u mjesecu srpnju.

Stranjani i Matoševci vas i ove godine očekuju u što većem broju! 

Hitova: 4069