Josip Lukenda, zauzeti član Zbor mladih "Navještenje" i naš Josip Lukenda

Promocijom svog najnovijeg CDa "Ti si tu" zbor "Navjestenje" iz Velike Gorice zaokruzuje jednu cjelinu u svome dosadasnjem radu i glazbenom stvaralastvu.Duhovna moderna glazba je glazbeni izrazaj molitve Bogu kroz pjesmu i glazbu.Znacajno je napomenuti da je jedan clan zbora i nase gore list.

Zbor iz Vel. Gorice Josip Lukenda (ciji je otac Anto Lukenda, rodjen u Lukendama, zupa Barlovci) rodio se i odrastao u Budzaku gdje je i poceo uciti prve note i gitaru.Odrastao je u blizini samostana casnih sestara, a djetinjstvo je proveo u Dragocaju i Barlovcima. Prezivljava sa svojom obitelji kao djecak od dvanćst godina eksploziju u obiteljskoj kuci, a zatim napusta Banja Luku i trajno se nastanjuje u Hrvatskoj.

Odmah po dolasku u Zagreb prikljucuju se zboru "Navjestenje" i postaje clan grupe za koju sklada , svira i pjeva .Ucesnik je Uskrs festa koji se redovito odrzava u Dvorani Lisinski a redovito se mogu cuti i na Radio Mariji. Josip je takodjer i apsolvent na Elektrotehnickom fakultetu i pored svih tih obaveza uspijeva naci vremena za svoj duhovni rast i izricaj krscanina katolika.

Nadamo se da ce Josip uvijek ostati na ponos i diku svojim Lukendama kao i svima drugima koji raseljeni iz naseg kraja. Kroz duhovnu glazbu koju ova grupa izvodi mogu biti povezani jedni s drugima.

Josipe svako dobro u zivotu i radu i neka te prati Boziji blagoslov !

Sunday, September 24, 2023 Josip Anušić Najave 1620
Svi Sveti, 1. studeni, u ovoj 2023. godini padaju na srijedu. Kako je već uobičajeno zadnjih godina na taj dan, Svi Sveti, svetkovina, služit će se sv. mise s molitvom odrješenja kod posljednjih počivališta vaših najmilijih 1.11., na groblju Bijeda u Barlovcima u 11 sati , 1.11., na groblju...
Monday, April 10, 2023 Josip Anušić Najave 1692
Raspored blagoslova polja u proljeće 2023. godine kod naših kapelica u grobljima ili bez njega, izgledat će ovako: Nedjelja, 23.4. - DIKEVCI, nedjelja, 30.4. - BIJEDA, ponedjeljak, 1.5. - BATKOVIĆA GROBLJE nedjelja, 7.5. - OJDANIĆA BRDO nedjelja, 14.5. - KULJANI nedjelja, 21. 5. - prva nedjelja...
Sunday, April 02, 2023 Josip Anušić Najave 1641
Raspored obreda i misnih slavlja kroz Veliki tjedan u župnoj crkvi sv. Vida i u kapeli sv. Franje u Stranjanima. Veliki četvrtak - 18 sati. Veliki petak - 18 sati. Velika subota - 19,30 sati, a nakon obreda blagoslov jela. U Stranjanima blagoslov jela na Veliku subotu u 16 sati. USKRS - Stranjani...
Monday, October 17, 2022 Josip Anušić Najave 2343
Subota, 29. 10. u 11 sati DIKEVCI Nedjelja, 30. 10. u 11 sati GAJIĆ SVI SVETI, utorak, 01. 11. u 11 sati BIJEDA 14 sati CRKVENE

Prilozi za potrebe župe, održavanja crkve, grobalja i dr. potrebe za rad župe i župnika. Dakle, oni koji ovamo dolaze, mogu kao i do sada, svoje priloge dati bilo u župnom uredu, bilo na grobljima. A oni koji žele mogu također uplatiti svoj prilog na račun:
ŽUPA SV. VIDA MUČENIKA BARLOVCI, BANJALUKA. Broj računa za uplate u valuti EURO: BA 39 3383 5048 5698 5643
Račun je otvoren kod
UNICREDIT BANK D.D. Poslovnica BANJALUKA, I. krajiškog korpusa 39 UNCRBA 22.
Potrebno je još navesti za što darujete svoj prilog (npr." Za župu" ili "za groblje Crkvene")
Rimokatolički župni ured BARLOVCI
Ramići 110
78 215 Dragočaj
Tel:+387 (0) 51 368 088
Župnik Fra IVO ORLOVAC, možete kontaktirati na slijedeći način. Mobitel **387 61 167 419.