U hrvatskoj zajednici ovdje u Vancouveru, pod pozivom hrv. zupe i Kanadskog kongresa gosca nam je bila najmladja gradonacelnica u Europi, gospodja Josipa Rimac, gradonacelnica grada Knina.
U obracanju prisutnima gospodja Rimac se konkretno osvrnula na zivot i prosperitet ovoga povijesnog grada u kome su utociste nakon progona nasle i brojne obitelji banjaluckog kraja te Hrvati iz srednje Bosne.

Na domjenku uprilicenom za ovu zgodu nasla sam se u kratkom razgovoru sa gradonacelnicom. Rekavsi joj da sam i sama rodjena banjalucanka upustile smo se u ziv razgovor. Na moje pitanje kako su se snasle nase banjalucke obitelji u Kninu, gospodja Rimac se veoma pozitivno izrazila o ljudima naseg kraja, rekavsi da su banjalucani pokazali zavidan stupanj snalazenja i novog zivota u ovom gradu. Gotovo sve obitelji zive na osnovu svoga rada, u vecini obitelji radi barem jedan clan domacinstva, uzorni su i pobozni katolici Hrvati koji kako se izrazila, nose sa sobom posebna kulturna, socijalna i vjerska obiljezja karakteristicna za dio sjeverozapadne Bosne, jer ih krase elementi zapadno orijentiranog Hrvata banjaluckog kraja.

Spomenula je i da je biskup Komarica posjetio nase banjalucane u Kninu, hrabrio ih i bodrio da izdrze sve tegobe koje su ih snasle u ratnim i poratnim godinama.Spomenula mi je takodjer da nekoliko lijecnika, profesora i drugih visokoobrazovnih Hrvata iz Banja Luke zivi i radi u Kninu sto predstavlja zdravu bazu za temelje novog zivota banjaluckih Hrvata u ovom gradu. Zahvalivsi se gradonacelnici i poslavsi veliki pozdrav mojim banjalucanima u Kninu donosim vam ovdje ovaj mali prilog koji ce te nadam se rado citati.

Vasa Edita.

Wednesday, June 10, 2015 Josip Anušić Najave 30835
Proslava zaštitnika naše župe, sv. Vida, bit će u nedjelju 14. lipnja 2015., dakle, dan prije zbog lakšeg dolaska bivših, iseljenih, župljana. Svetu misu predvodit će fra Josip Božić, dugogodišnji gvardijan na Petrićevcu.
Friday, June 26, 2015 Josip Anušić Najave 31206
Najava: Na Gajiću u nedjelju 28.6.2015. proslava sv. Petra i Pavla u 10.30 sati. To je pučka misa za sve župljane i u isto vrijeme neće biti mise u župnoj crkvi. Svi znamo da je svetkovina apostolskih prvaka, svetih Petra i Pavla, 29. lipnja i ove godine to pada na dan ponedjeljak. Naš župnik, fra...
Monday, July 27, 2015 Josip Anušić Najave 31168
Gospa od Anđela ove 2015.g. dolazi na nedjelju. Proslava ovoga našega drugoga zaštitnika župe bit će u nedjelju 2.8. u 10.30 sat i, što je pogodno zbog mnogih iseljenih, a misno slavlje predvodit će biskup dr. fra Marko Semren, pomoćni banjolučki biskup. Napominjem i poziva se svaka dobra duša na...
Thursday, October 08, 2015 Josip Anušić Najave 31275
Subota 31.10. 2015. Dikevci, u 10.30 sati Gajić u 16.00 sati Nedjelja 1.11.2015. Svi Sveti Bijeda u 10.30 sati Crkvine 14.00 sati

Prilozi za potrebe župe, održavanja crkve, grobalja i dr. potrebe za rad župe i župnika. Dakle, oni koji ovamo dolaze, mogu kao i do sada, svoje priloge dati bilo u župnom uredu, bilo na grobljima. A oni koji žele mogu također uplatiti svoj prilog na račun:
ŽUPA SV. VIDA MUČENIKA BARLOVCI, BANJALUKA. Broj računa za uplate u valuti EURO: BA 39 3383 5048 5698 5643
Račun je otvoren kod
UNICREDIT BANK D.D. Poslovnica BANJALUKA, I. krajiškog korpusa 39 UNCRBA 22.
Potrebno je još navesti za što darujete svoj prilog (npr." Za župu" ili "za groblje Crkvene")
Rimokatolički župni ured BARLOVCI
Ramići 110
78 215 Dragočaj
Tel:+387 (0) 51 368 088
Župnik Fra IVO ORLOVAC, možete kontaktirati na slijedeći način. Mobitel **387 61 167 419.