Barlovci, nedjelja 16. lipnja 2024. u župi sv. Vida trostruka radost ili slavlje ili događaja. Kao prvo i najveće, misno slavlje po prvi puta predvodio nedavno ustoličeni banjolučki biskup Željko Majić u zajedništvu s pet ujaka - fratara, i prepunom crkvom vjernika. Drugi razlog velike radosti je današnja središnja proslava zaštitnika župe sv. Vida, koji se kalendarski obilježavao jučer 15. lipnja, a treća velika radost su današnjih deset krizmanika u ovoj župi. Osim samim krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima, svoju radost snažno su zračili i župnik i župljani i biskup Željko.
Dragi župljani župe Barlovci, svi koji ste ovdje kršteni i ili živjeli, koji se radujete svakoj lijepoj vijesti i fotografiji iz naše župe. Donosimo nekoliko fotografija koje je načinio i poslao Zvonko Anušić. Fotogafije su od obreda Velikog petka, ljubljenje ili čašćenje križa, a veći dio je s vazmenog bdjenja od velike subote.
Jedna lijep vijest s kraja listopada dolazi nam iz Švedske od naših bivših župljana. Rijetko se čuje vijest o 50 godišnjici zajedničkog života u braku dvoje ljudi, a kada je još riječ o župljanima župe Barlovci, onda to posebno veseli. Marko Matošević rođen 15.9.1949. u Bukovici i Zorka rođ. Bartulović rođena 2.4.1954. u Barlovcima crkveni brak su sklopili odnosno sakrament ženidbe 27.10.1973.god. u župnoj crkvi Sv.Vid Barlovci. Supružnici napominju da ih je vjenčao fra Vlado Ljevar.
Dikevci i Gajić, 28.-29. listopada 2023. - Održane se mise na groblju u povodu nadolazeće svetkovine Svi Sveti. U Dikevcima 28. listopada, subota, na groblju gdje se posebno časti sv. Juraj u lijepoj kapelici obnovljenoj prije četiri godine, fra. Ivo Orlovac, župnik, predvodio je misno slavlje za 30-tak, što domaćih što pristiglih vjernika. Prethodila je molitva opjela ili odrješenja, koju predvodi svećenik s članovima obitelji koji su izrazili želju da se zajednički pomole na grobovima dragih pokojnika. Druženje je započelo prije mise već od 10 sati kada su počeli pristizati prvi vjernici dok je još padala lagana kišica sve do početka mise, a onda se ukazalo sunce i temperatura je rasla iznad 20 stupnjeva C. Poslije mise svi prisutni su željeli novčano participirati za uređenje groblja koje je i ovaj puta bilo uredno pokošeno i počišćeno. Ako još ovom dojmu dodamo i lijepo obnovljenu kapelicu 2019. godine sredstvima mještana koji imaju ovdje sahranjene svoje pokojnike, te zvono čistog i lijepog zvuka koje je zavjetni dar Marijana Stojanca, ukupni dojam za vrijeme boravka na ovom groblju je dostojansven, ugodan i duhovno bogat, svakako prelijepo iskustvo i za onoga tko ovdje nema sahranjenih svojih članova obitelji.