Sv. Nikola darivao djecu naše župe na nedjeljnoj misi

Kreirano: Utorak, 11 Prosinac 2018 Napisao/la Josip Anušić

Sveti Nikola posjetio je našu župu u nedjelju 9. prosinca pod svetom misom. Tom prilikom darovao je prikladne paketiće za svu nazočnu djecu. Uz sv. Nikolu došli su i krampuzi za one koji se ne mogu pohvaliti da su bili baš najbolji. Oni su uglavnom te zločeste tražili među starijima, a među djecom nije ih bilo. Podijeljeno oko 20 poklon paketića djeci različitih uzrasta. Među njima su i 9 kandidata za prvu pričest koja će biti naredne godine. Raduje ovako "veliki" broj djece pripravnika za prvu pričest, a još više činjenica da su ozbiljno shvatili pripreme (katehezu) i da redovito dolaze prije mise na jedan školski sat kako bi učili o svetim otajstvima naše vjere.

Kada su već tako dobri onda i ne čudi da je sv. Nikola došao među njih. Pomoćnici sv. Nikoli bili su članovi franjevačke mladeži (FRAMA-e) iz samostana Petrićevac.

Hvala za fotografije župljanki Elizabeti.

 

Hitova: 2923